6 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Seviyeleri Bunlar!

BTC’nin 2017’nin en yüksek seviyelerine düşmesinin ardından 6 kripto para analisti, Bitcoin (BTC) fiyat hareketini değerlendirdi. Buna göre uzmanlar, tüm kripto piyasasının çok uzun bir konsolidasyon ve birikim dönemi içine girdiğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

Bitcoin, 16 Haziran’ın erken işlem saatlerinde 23.000 dolara kadar yükselmeyi başardı. Ancak TradingView’dan alınan veriler, BTC fiyatının azalan işlem hacmiyle yavaş yavaş düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor. Teknik analize göre BTC’nin ulaşacağı sıradaki seviye 20.765 dolarda yer alıyor. Kripto trader’ları dibin burada bulunup bulunmayacağını anlamaya çalışıyor. Bununla birlikte, piyasadaki birkaç analistin Bitcoin’in sıradaki seviyeleri için tahminler veriyor.

200 haftalık MA’da çok aylı konsolidasyon bekliyorum

Analist ve takma adlı Twitter kullanıcısı Rekt Capital, BTC fiyat grafiği yayınladı. Buna göre, Bitcoin fiyatının grafik 200 haftalık hareketine yakın davranışını vurguluyor. Analiste şöyle konuştu:

“BTC, turuncu 200 haftalık MA’yı destek olarak ve siyah 200 haftalık EMA rakamlarını direnç olarak tutmaya devam edebilir. Bu durumda BTC, 2018’de olduğu gibi burada bir Birikme Aralığı oluşturacaktır. Bu da Aralık 2022’ye kadar sürecektir.”

Bitcoin birikim süresi 287 gün

Gerçekleşmesi mümkün olan senaryo buysa, yatırımcıların BTC’yi biriktirmek için acele etmesine gerek yok. Altcoin Sherpa tarafından not edilen en uzun birikim süresi, aşağıdaki grafikte özetlenen 287 günlük süredir. Sağlanan diğer örnekler arasında Kasım 2018 ile Nisan 2019 arasındaki 133 günlük birikim mevcut. Ayrıca, Mayıs 2020 ile Temmuz 2020 arasındaki 63 günlük birikim yer alıyor. Trader şunları söyledi:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.