5 Ünlü Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

5 Ünlü Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC), fiyatı bu hafta başında 48.000 doları geçtikten sonra geri çekildi ve art arda ikinci gün düştü. Peki, sırada hangi seviyeler olabilir? BTC düşmeye devam edecek mi? Yoksa toparlanacak mı? İşte beş analistin piyasa değeri ile en büyük kripto para birimine yönelik yorumları…

Mevcut durum yalnızca kısa vadeli bir düzeltme mi?

Boğa piyasasının geri dönüşü için coşkulu çağrılar, özellikle Bitcoin (BTC) boğalarının fiyatı 31 Mart’ta 46.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaramamasıyla duraksamış görünüyor. Mevcut geri çekilmeye rağmen, analistler daha düşük bir destek beklemeye devam ediyor.  Piyasa analisti IncomeSharks, piyasa düşüşüne hazırlıksız yakalanmamış gibi görünüyor. Analist, fiyat düşüşünden önce aşağıdaki grafiği yayınladı ve “Dört saatlik grafik biraz düzeltme istiyor gibi görünüyor” dedi.

Analist ayrıca genel olarak düşüş eğilimi görmediğini, ancak küçük bir düzeltmenin görülmesinin mantıklı olduğunu aktardı. Analist, düzeltmeye yönelik üç sebep vererek “süper trendin düz gittiğini, muhtemelen bu kırılmayı yeniden test edeceğimizi ve trend çizgisinde sıçrayabileceğimizi” söylüyor. Analist, “kâr elde etmem için iyi bir zaman,” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin için destek seviyeleri hangileri?

Piyasa analisti ve ekonomist Caleb Franzen, sıradaki destek seviyelerine ilişkin düşüncelerini yayınladı. Bitcoin için bir sonraki mevcut destek seviyelerini 21 günlük, 55 günlük ve 200 günlük üstel hareketli ortalamaları (EMA) gösteren aşağıdaki grafiği yayınladı. Franzen, “Bazen tüm gürültüyü kesmek için fiyat yapısı analizini kaldırarak ve sadece üstel hareketli ortalamalara bakmak yardımcı olur,” ifadelerini kullandı. Franzen, 42.000 ve 45.000 dolarlık potansiyel destek seviyelerine işaret etti.

BTCFuel: Konsolidasyon dönemi gerekli

Analist BTCFuel, Bitcoin için sırada ne olduğuna dair daha makro bir görüş sağladı. 2012’deki BTC fiyat hareketini mevcut hareketiyle karşılaştıran aşağıdaki grafiği yayınladı ve “son 2 hafta içinde yüzde 28 yükseldikten ve büyük bir direnci kırdıktan sonra, bazı yatay konsolidasyonların Bitcoin için iyi olması gerektiğini” öne sürdü ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.