5 Analist: Hazırlanın! Sıradaki Bitcoin Seviyeleri Bunlar

5 Analist: Hazırlanın! Sıradaki Bitcoin Seviyeleri Bunlar

20 Haziran Wall Street açılışında gergin trader’lar kısa vadeli bir trend kararı bekliyordu. Bu nedenle Bitcoin (BTC) fiyatı oldukça sabit hareket etti. Şu anda kimse, lider kripto paranın hangi yöne gideceğini tam olarak bilmiyor. Ancak bazı analistler BTC’nin fiyat hareketinin geleceği konusunda tahminlerini her platformda duyuruyor. İşte o analistler ve tahminleri…

Bitcoin dipten yükseldi

TradingView’den alınan veriler, BTC fiyatının üç günün en yüksek seviyesi olan 21.000 dolara yükseldiğini ortaya koyuyor. Aslında lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta sonu piyasadaki çoğu yatırımcıyı korkuttu. Buna göre, spekülatörler, Bitcoin’in 17.600 dolara düşmesini bekliyordu. Bu, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviye olması nedeniyle önem arz ediyor. Şimdi, ABD hisse senetleri haftanın başında soğukken, çift taraflı sakinlik en büyük kripto para birimini karakterize etti. Popüler trader Credible Crypto, hafta sonu fiyat hareketini “16K–20K talep bölgemizin dibinden güzel bir tepki” şeklinde yorumladı.

“Bitcoin’de saat 2’de 12 saatlik düşüş silindi. Yine de bunun trendde bir dönüş olduğuna dair kesin bir onay yok. Önemli ve geniş fiyat seviyelerine odaklanın. Ayrıca, 5 dakikalık kırmızı mumlara fazla takılmayın, çünkü anında silinebilirler.”

Rekt Capital: “BTC makro dip döneminde”

HTF veya daha geniş zaman dilimi fiyat yapılarına odaklanma fikri, hafta başlarken çeşitli yorumcular tarafından paylaşıldı. Trader ve analist Rekt Capital, “BTC, bu döngü içinde makro dip döneminde,” diye devam etti.

“Önümüzdeki yıllarda yatırımcılar burayı satın aldıkları için ödüllendirilecekler. Yine de, çoğu kişi hala satın almak için BTC/USD paritesinin daha da düşmesini bekliyor. Sanki yazın gelmesini bekliyoruz, şimdi hava 33 derece ama biz 35 dereceyi umuyoruz.”

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.