5 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda Bu Seviyelerde!

5 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda Bu Seviyelerde!

Ekosistem, Three Arrows Capital skandalından ve Voyager Digital’in iflas koruması için başvurduğunu duyurmasından kaynaklanan serpintileri sindirmeye devam ediyor. Dolayısıyla Bitcoin ve altcoin’ler genelinde ticaret bastırılmaya devam ediyor. Veriler, Bitcoin (BTC) fiyatının günü 19.775 dolardan düşük bir seviyeden 20.480 dolara kadar değişen 20.000 dolarlık destek seviyesi etrafında dalgalanarak geçirdiğini gösteriyor. Peki, sırada hangi seviyeler var? İşte 5 analistin yorumları…

Analistler, Bitcoin grafiğinde tekrar eden modele dikkat çektiler

Kasım 2021’den bu yana meydana gelen geri çekilmelerden önce Bitcoin grafiğinde göze çarpan bir model, analist Moustache tarafından belirtildi. Analist, Bitcoin’in her düşüş öncesi aynı modeli sergilediğini aktardı. Ancak azalan üçgenin giderek küçüldüğünü söyledi. Yani, başka bir düşüş eğiliminin daha görülmesi durumunda 14.000-16.000 dolarlık seviyelere işaret etti.

Tanınmış piyasa analisti Peter Brandt da yakın zamanda Bitcoin grafiğinde tekrar eden flama modelini vurguladı. Ancak oluşum tamamlandığında fiyatın hangi yönde hareket edebileceğini söylemedi.

Pazar dip aradıkça adres sayısı artıyor

Son zamanlarda, Twitter’daki en popüler konuşma konularından biri, Bitcoin fiyatının dibini tahmin etmekti. Kripto para araştırma firması Delphi Digital’e göre, Bitcoin art arda dört hafta boyunca haftalık 200 ortalamasının altında kapandı ve bu, tarihsel olarak “önceki piyasa diplerini işaret eden” bir gelişme. Bitcoin yatırımcılarının hızlı bir toparlanma bekleyip beklememeleri konusunda Delphi Digital, “bu BTC’nin haftalık 200 ortalamasının altında kaldığı en uzun süre” dedi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.