5 Analist Açıkladı: FED Kararı Bitcoin, SHIB ve DOGE’u Nasıl Etkiler?

5 Analist Açıkladı: FED Kararı Bitcoin, SHIB ve DOGE’u Nasıl Etkiler?

Bitcoin Çarşamba günü yüzde 4’ten biraz daha fazla yükselirken, Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE), ve Shiba Inu (SHIB); küresel kripto para piyasa değeri yüzde 3.9 artarak 1.86 trilyon dolara yükselirken ivme kazandı. SHIB, DOGE, BTC ve diğer kripto paralar için gözler, ABD Merkez Bankası’nda (FED) olmaya devam ediyor. Peki, şimdi neler olacak?

Edward Moya: Bugünkü karar, Bitcoin için kapıları açmalı

ABD Hazine tahvilleri, Fed’in olası bir faiz artırımı öncesinde Salı günü iki buçuk yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Reuters raporuna göre, gösterge 10 yıllık getiriler, Haziran 2019’dan bu yana görülmeyen bir seviye olan yüzde 2.169’a ulaştı. Kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Bitcoin tavanının 45.000 dolar seviyesinde olduğunu ve ABD merkez bankasının “sıkılaştırma ile daha kademeli bir yaklaşım” benimsemesi durumunda bunun test edilebileceğini söyledi. Ayrıca analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin, risk duyarlılığını iyileştirmesine rağmen dar bir aralıkta sıkışıp kalmaya devam ediyor. Geçen hafta Hazine getirilerindeki artış Bitcoin’i kelepçeledi ve bugünün FED kararı büyük bir hareket için kapıları açmalı.

Bitcoin, SHIB ve DOGE FED kararından nasıl etkilenecek? 3 analist açıkladı

Bu sırada kripto para traderı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in mevcut fiyatının altında “tonlarca likidite” olduğunu tweetledi. Bu hafta kripto para birimleri için olumlu bir gelişme, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in Avrupa Parlamentosu tarafından bir “yasaklanmadan” kaçınmasını ve Binance’in Bahreyn’de faaliyet göstermek için düzenleyici onay almasını içeriyor. Bu, Orta Doğu’da, Binance için bu türden verilen onayların ilkini temsil ediyor.

Tons of liquidity beneath the current price for #Bitcoin. pic.twitter.com/9hVpGoPx5x

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.