4 Ünlü Analist Korkuttu: Bitcoin Düşüşü Derinleşebilir!

4 Ünlü Analist Korkuttu: Bitcoin Düşüşü Derinleşebilir!

4 kripto analisti, Mart ayında artan jeopolitik gerilimler ve potansiyel olarak ‘süper büyüklükte’ bir Fed faiz artışı arasında Bitcoin (BTC)’nin neden daha da düşebileceğini ve yatırımcıların neden ‘haberleri satmamaları’ gerektiğini açıklıyor. Biz de Kriptoks.com olarak ünlü analistlerin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

“Bitcoin (BTC)’nin hız treni yolculuğu yakın zamanda bitmeyecek”

Cuma günü, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in önümüzdeki hafta Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile görüşmek üzere bir araya gelmesi planlanmasına rağmen, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme riski hala yüksek görünüyor. Enflasyon 40 yılın en yüksek seviyesinde kalırken, Federal Rezerv’den daha hızlı ve beklenenden daha büyük faiz artışları olasılığı da artmaya devam ediyor.

Bugünlerde kripto para birimleri de daha iyi sonuç vermiyor. CoinMarketCap verilerine göre, küresel kripto piyasası değeri 1,82 trilyon dolara geriledi. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, jeopolitik gerilimin ve kalıcı enflasyonun çifte darbesi kripto piyasası performansını azalttı çünkü lider kripto para ‘nihai riskli varlık’. Analist bir notta, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin, Rusya-Ukrayna gerilimlerinden tüm riskli varlıkları vuran oynaklığın isteksiz bir katılımcısı. Bitcoin’in hız treni yolculuğu yakın zamanda bitmeyecek, ancak yatırımcılar uzun süreli bir askeri çatışma beklemeye başlarsa Wall Street büyük bir satış görürse çirkinleşebilir.

Edward Moya, Başkan Joe Biden’ın kripto para birimleri ve bazı stablecoin’ler için risk oluşturabilecek bir yürütme emri çıkarması beklendiğinden, önümüzdeki hafta kripto piyasası üzerinde daha fazla baskı gelebileceğini de sözlerine ekliyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.