4 Tecrübeli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

4 Tecrübeli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

Bitcoin, bir kez daha 43.000 dolara adım atmaya başardı. Bu seviyelerin kritik olduğu birçok analistin ortak kanısı. Bu yazıda, piyasayı etkileyebilecek ana faktörlere göz atıyoruz. Analistler sıradaki olası seviyeleri ve katalizör olabilecek gelişmeleri sıralıyor.

Bitcoin fiyatı bu nedenlerle yükselebilir

Bitcoin (BTC) talebi bütün yıl boyunca “ayı piyasasını” sürdürdü, ancak büyük olasılıkla yeni bir fiyat artışını tetikleyecek. Bu yorum, bir Twitter tartışmasında talepteki kartopu etkisi ve BTC fiyat hareketini artırma üzerine bahse giren Lyn Alden tarafından yapıldı. PlanB tarafından yapılan bir ankete yanıt veren Alden, boğaların tercih ettiği diğer birçok olaydan daha fazla BTC fiyat patlamasına neden olma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Bunlar arasında, spot fiyata dayalı bir borsa yatırım fonunu onaylayan ABD, Bitcoin’i yasal ihale yapmak için El Salvador’u takip eden bir ülke, Lightning Network’teki gelişmeler ve Bitcoin’in son Taproot yükseltmesinin Blockchain’e etkisi yer alıyor.

Bunun yerine Alden, Blockstream CEO’su Adam Back ile arz ve talebin olumlu bir geri bildirim döngüsünün bir sonucu olarak önemli bir değişikliğin geleceği konusunda hemfikirdi. Back, süreci “daha ​​fazla kripto paranın soğuk depoya taşınması, satın almaya devam etmesi, fiyatın yükselmesi ve ardından refleksivite tarafından kovalanmasıyla arz sıkıntısı” olarak tanımladı.

Ancak arzın mevcut durumunu talebe karşı analiz eden Alden, 2021’in ilk çeyrekten bu yana statükoyu değiştirmek için çok az şey yaptığını doğruladı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.