4 Kez Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini: Bu Seviyeler!

Decentrader’dan başarılı tahminleriyle tanınan kripto analisti Filbfilb, destek ve direnç bir yana, her şeyin Bitcoin fiyat hareketinin yıllık pivotu ile ilgili olduğunu söylüyor. Ayrıca, yeni araştırmalara göre Bitcoin (BTC) önemli bir dönüm noktasında ve önümüzdeki aylarda Decentrader, Bitcoin’in ‘yıllık pivot’ fiyatına daha fazla dikkat gösterilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin için tüm gözler yıllık pivotta

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere bu ay iki kez yeniden testte 43.000 dolarda destek bulduktan sonra Bitcoin, 50.000 dolar civarında yönü tersine çevirerek piyasa duyarlılığını deldi. 1 Ocak’tan bu yana BTC fiyat direnci tavanını işaretlediği için, 2022 için açılış fiyatı olan 46.200 doların altındaki hareketi yutmak özellikle zordu.

Daha düşük seviyeler tekrar ziyaret edildiğinde, 40.000 dolar veya daha düşük çağrılar ortaya çıkıyor, ancak Decentrader için boğaların tutacağı bölge zaten burada. Bu, 2022’de yaklaşık 43.500 dolar olan bir fiyat seviyesi olan yıllık pivota denk geliyor. Bitcoin’in, son 4 yıllık döngü ayı piyasalarının hiçbirinde kırılmamış bir seviye olan Yıllık Pivot’tan reddedildiğini belirten analist Filbfilb, şunları ekliyor:

Bu, oldukça olası olmasına rağmen, haftalık yaklaşık 43 bin dolarlık ana destek/direnç seviyesini kıran, hopium enjeksiyonu yapan boğalar için bir hayal kırıklığı oldu.

Mevcut senaryo gerçekten BTC için bir “ayı piyasası” aşamasını temsil ediyorsa, özellikle daha yüksek zaman dilimlerinde pivotun üzerinde bir kapanış sadece boğa değil aynı zamanda tarihsel olarak olağandışı bir olay olacak. Filbfilb, bu durumu şu şekilde değerlendiriyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.