4 Bitcoin Metriği ve Ekonomist Açıkladı: Düşüşün Sonu Bu Tarihte!

4 Bitcoin Metriği ve Ekonomist Açıkladı: Düşüşün Sonu Bu Tarihte!

Bitcoin bugün 20.800 dolara düştükten sonra korku kripto para piyasasını vurdu. Şimdi, birkaç teknik ve on-chain ölçüm, BTC’nin dibe yaklaşmış olabileceğini gösteriyor. Ayrıca bir ekonomist, ayı piyasasının sonunu tahmin etmeye çalışıyor.

“Bitcoin, dipte erken işaretler gösteriyor”

Analistlere göre Bitcoin, trendin tersine dönmesine yol açabilecek hayati bir destek bölgesine ulaştı. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, fiyatının son yedi ayda yaklaşık %70 düştüğünü gördü. Kasım 2021’in ortasında ATH seviyesi olan 69.200 dolardan işlem görüyordu. Ancak, yakın zamanda 20.800 dolarlık yeni bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Küresel finans piyasalarında baş gösteren belirsizlik göz önüne alındığında makroekonomik ortam düşüş eğiliminde. Bununla birlikte analistler, BTC’nin bir piyasa tabanına yaklaştığını düşünüyor. 200 haftalık hareketli ortalama, önceki ayı piyasalarında son savunma hattı olarak hizmet etti.

2015’ten bu yana, Bitcoin bu kritik destek seviyesine her geri döndüğünde, fiyatlar konsolide olmaya başladı. Daha sonra yeni bir yükseliş döngüsü başlamadan önce bir piyasa tabanı oluşturdu. BTC şu anda 200 haftalık hareketli ortalamasına yakın, bu da trendin tersine dönmek üzere olduğunun ilk işareti olabilir.

BTC bir haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.