4 Analistten Kritik Bitcoin Tahminleri: 1. Çeyreğin Sonunda…

4 Analistten Kritik Bitcoin Tahminleri: 1. Çeyreğin Sonunda…

Bitcoin, başlangıçta Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine geriledikten bir gün sonra Salı günü 37.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, Kasım ayındaki ATH seviyesinden değerinin neredeyse yarısını kaybetti ve bazı yatırımcıların toparlanmanın kısa ömürlü olup olmadığını ve ardından başka bir düşüş trendi izleyip izlemeyeceğini sorgulamasına neden oldu. Biz de Kriptoks.com olarak 4 uzmanın paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Analistler Bitcoin için 1.çeyrek sonu tahminlerini paylaştı

Nasdaq listesinde yer alan kripto borsası Coinbase’de (COIN) kurumsal araştırma direktörü David Duong, yakın tarihli açıklamalarında, kripto piyasasını zor günlerin beklediğini söyledi:

Bence döngüsel bir gerileme yaşıyoruz ve bu yeni değil. Muhtemelen 24 Kasım’dan beri tüm bu gerilemeden geçiyoruz ve devam ediyor. Kendi görüşüm muhtemelen ilk çeyreğin sonuna kadar, kripto paralar için koşullar oldukça zorlayıcı olacak.

Yatırım yönetimi firması Titan’ın baş yatırım sorumlusu Clay Gardner ise Bitcoin’in günlük RSI değerinin Mart 2020 çöküşünden bu yana en fazla aşırı satım seviyesine ulaşması nedeniyle Bitcoin’deki son artışı “teknik bir sıçrama” olarak yorumluyor. Bununla birlikte, Gardner, Bitcoin için genel teknik kısa vadeli eğilimin hala düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor. Diğer yandan, eToro kripto analisti Simon Peters’e göre, dengeli bir Fed piyasaları sakinleştirmeye yardımcı olurken, daha şahin bir Fed satışları daha da hızlandırabilir. Bu konuda, Gardner şunları söylüyor:

Keşif etmek için iyi bir zaman olduğunu düşünüyoruz, ancak henüz teslim almadan satın almamak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyoruz.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.