4 Analistten Bitcoin Tahminleri ve Odaklanılacak Altcoinler!

4 Analistten Bitcoin Tahminleri ve Odaklanılacak Altcoinler!

Bitcoin 30.000 doların altında mücadele etmeye devam etse de, kripto para birimi aslında dokuz haftalık negatif haftalık çizgisini kırmaya yakın. Aynı zamanda, Solana ve Avalanche gibi bazı altcoin’ler bugün etkileyici toparlanmalar kaydetti. Bu sırada, Türkiye’de geniş çapta takip edilen dört analist, Bitcoin’e yönelik beklentilerini ve takip edilebilecek altcoin’leri aktardı. İşte detaylar…

Analistler, Bitcoin için FED toplantısına dikkat çekiyor

Yaklaşık 180 bin kişi tarafından takip edilen JrKripto, Bitcoin’in yeniden 30.000 doların altında işlem gördüğüne dikkat çekerek “zamanı geçirdiler de geçirdiler” ifadelerini kullanıyor. 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan FED toplantısından bahseden uzman, bu tarihe kadar fiyatın yatay bantta tutulabileceğini düşünmediğini aktardı. “Akümülasyon”, yani birikim aşamasının gereksiz uzadığını aktaran JrKripto’ya göre önemli olan seviyeler, 31.340 ve 34.230 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

FED’den bahseden bir başka analist ise, Kerim Kalender oldu. Kalender, gelecek hafta açıklanacak olan ABD enflasyon verilerinin ardından gelecek olan FED faiz kararından bahsederken, ABD Hazine Sekreteri Janet Yellen ve FED Başkanı Powell’dan gelecek yorumlara “bir şeyler zırvalayabilirler” diyerek dikkat çekti. “Hafta sonunuz şen olsun diyeceğim ama piyasa çok kanser” diyerek pek iç açıcı beklentilerinin olmadığını ima etti.

Gelecek hafta ABD enflasyon verileri açıklanacak. Ondan sonraki hafta FED faiz kararı var. Arada Yellen çıkıp bir şeyler zırvalayabilir. Powell, selam naber çakar… Hafta sonunuz şen olsun diyeceğim ama piyasa çok kanser. Esen kalın.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.