4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük Tahminler Yaptı!

4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük Tahminler Yaptı!

Analistlere göre, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 50’lik bir düşüşün ardından, Bitcoin ve Ethereum ve genel kripto para piyasası ileride daha fazla oynaklığa hazırlanmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, uzun vadeli görünümde, kripto para birimleri için yükselişini sürdürüyor. Analistler ayrıca son zamanların en popüler konularından biri olan metaverse hakkında yorumlarını da aktarıyor. Kriptoks.com olarak detayları paylaşıyoruz…

OANDA analisti: Kripto para piyasası dalgalı olmaya devam edecek

Kripto piyasası, vahşi bir haftanın ardından oldukça sakin, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 36.000 dolar ve 2.380 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimlerinin fiyat hareketleri, Çarşamba günkü şahin Fed duyurusu ışığında baskı altında kalan ABD hisse senetleriyle yakından bağlantılı olmaya devam ediyor. OANDA kıdemli pazar analisti Edward Moya, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin’in hız treni yolculuğu henüz bitmedi, çünkü riskli varlıklar, Fed’in bu yıl daha agresif bir politika uygulayacağına dair artan beklentileri etkiledi. Fed enflasyonu yanlış anladı ve bu yıl faiz oranlarını artırma çabası, pandemi düşüşü sırasında en iyi performans gösteren varlıkları yükseltiyor.

Moya, önümüzdeki birkaç ayın kripto varlıkları için dalgalı ticaretle geçmesinin beklendiğini belirtti. “Fed’in enflasyona karşı agresif mücadelesi, finansal koşullar tehdit edildiğinde hafifleyecek. Önümüzdeki birkaç ay kripto piyasaları için çok dalgalı olmaya devam edecek, ancak temeller hala en iyi performans gösteren kriptolar için genişleyen bir oluşumu destekliyor” ifadelerini kullandı.

GlobalBlock analisti: Piyasayı Fed yönlendiriyor

GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Fed’in Mart ayında faiz artırımına gideceği konusunun şu anda kripto piyasasının sürücü koltuğunda olduğuna dikkat çekti. Sotiriou, kripto para birimleri ve hisse senetlerinin önümüzdeki bir veya iki ay boyunca – Mart ayında yapılacak bir sonraki Federal Rezerv para politikası toplantısına kadar – mücadele edeceğini belirtti. Sotiriou, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.