4 Analist, Bitcoin’in Haftaya Görebileceği Seviyeleri Paylaştı!

4 Analist, Bitcoin’in Haftaya Görebileceği Seviyeleri Paylaştı!

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, son üç günde, Bitcoin (BTC), trend dönüşü yaşadı. Geçen hafta ABD hisse senetleri ile yaptığı büyük ayrışmanın ardından, BTC rahatlama rallisini devam ettirmeye çalışıyor. Piyasalar toparlanmaya çalışırken, 4 analist, Bitcoin’in haftaya görebileceği seviyeleri paylaştı.

Bitcoin fiyatı yükseliş ivmesini devam ettirebilecek mi?

Zincir içi veri analiz platformu CryptoQuant‘ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre bir ölçüm, Bitcoin (BTC)‘in dip seviyelerine yaklaştığını gösteriyor. “UTXO yaş grupları” olarak bilinen metrik, bir Bitcoin cüzdan adresinin ne kadar süredir aktif olduğunu ve nerelerde alış ve satış yaptığını yani davranışlarını izliyor. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre bu ölçüm, Bitcoin‘de ayı sezonlarının dibini tespit etmekte çok iyi sonuçlar veriyor. Young Ju ayrıca,2020’de Bitcoin satın alan kurumsal yatırımcıların, çoğunlukla cüzdanlarını hareket dahi ettirilmeden tuttuğunu da belirtiyor ve BTC ile ilgili şunları söylüyor:

Şuan altı aydan büyük UTXO’lar gerçekleşen sınırın yüzde 62’sine ulaşıyor. 2020 Mart ayındaki büyük satışlarda da bu gösterge yüzde 62’ye ulaşmıştı. Aralık 2022’de büyük olasılıkla kurumsal satın alımlar için Coinbase kullanan cüzdanlarda, aynı miktarda Bitcoin var. Giriş fiyatları 25 bin dolar.

Pentoshi takma adını kullanan bir diğer popüler kripto para analisti ise, ayı piyasasında geçekleşen rallilerin acımasız olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Ayı piyasası rallileri zaman zaman acımasızdır. Düşündüğünüzden çok daha yükseğe çıkabilirler ama neredeyse her zaman bir 3D-1W LH veya eşit yükseklikte biterler. Şahsen, işler iyi giderse BTC’nin yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Yukarı yönlü 33 bin-35 bin dolar ve ardından en düşük seviyelere geri dönülecek. Duygulara aldanmayın. Bu benim için bariz bir ayı piyasası rallisi bu.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.