4 Analist: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Gidiyor!

4 Analist: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin fiyatı 45 bin dolar ve üzerini zorlamaya çalışırken, analistler sıradaki direnç seviyelerini arıyor. Bu yazıda, 4 uzman kripto para analistinden bu yöndeki beklentileri ve tahminleri alıyoruz. Ayrıntılar Kriptoks.com‘da.

40 bin dolar rallisinin ardından Bitcoin için sırada neler var?

Yakın tarihli Youtube yayınında Benjamin Cowen, Bitcoin’in küresel piyasalarla korelasyonunu kırmaya başladığından, borsanın Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkileyebileceğini değerlendirdi. Analist, Bitcoin için iyimser tabloyu ortaya koyan S&P ve Nasdaq çöküşü esnasında kripto paralardaki gelişmelerin altını çiziyor. Cowen’e göre, yatırımcılar, altcoin piyasanın toparlanmaya başlaması için bir sinyal olabileceğinden, boğa piyasası destek bandına göre Bitcoin’in performansını izlemeli. Analist ayrıca, BTC’nin 20 haftalık SMA ve 21 haftalık EMA seviyelerini birleştiren teknik bir indikatör olan Bitcoin’in boğa piyasası destek bandını da yakından takip ediyor.

Bitcoin fiyatının sıradaki kritik direnç seviyeleri

Bir diğer uzman “Cred”, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini geri almasının, piyasa değerinin teknik piyasa yapısına göre en büyük kripto için iyiye işaret ettiğini söylüyor:

Tekniklere gelince, piyasa 40000 doların ortalarında çoklu zaman dilimi direncine yaklaşıyor. 46000-47000 dolar, iyi bir haftalık çizgi.

Cred, Bitcoin’in ayların en büyük günlük kazançlarından biri olan 45.000 dolarlık alana son yükselişinin, birden fazla yeniden testten sonra 50.000 doların altındaki direncin zayıfladığını gösterdiğini ekliyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.