4 Analist: Altın ve Bitcoin İçin Bu Seviyeler Bekleniyor!

4 Analist: Altın ve Bitcoin İçin Bu Seviyeler Bekleniyor!

Altın fiyatının yılbaşından bugüne kadar dünyanın en büyük kripto para biriminden daha iyi performans göstermesiyle Rusya-Ukrayna gerilimleri, yatırımcıları Bitcoin’den uzaklaştırıp, değerli metale itiyor.

Daniel Briesemann, altının güvenli liman talebi görmeye devam ettiğini belirtiyor

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğu Ukrayna’da kendi otonom yapısını ilan eden iki cumhuriyeti tanımasından ve ‘barış koruma güçleri’ olarak oraya asker gönderme emri vermesinden sonraki belirsizlik, kripto alanında başka bir satış dalgasını tetikledi.

Piyasalar şimdi Batılı liderlerin Rusya’ya karşı potansiyel yaptırımlarını dikkatle izliyor. Almanya, Rusya’dan Nord Stream 2 gaz boru hattı projesinin sertifikasyon sürecini durdurduğunu zaten duyurdu. Commerzbank analisti Daniel Briesemann, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bunun ne zaman olacağı henüz belli değil. Ukrayna’ya herhangi bir askeri birlik konuşlandırılması muhtemelen bir işgalle eşdeğer görülecektir. Batı muhtemelen Rusya’ya yaptırım uygulayarak tepki verecek. ABD yönetimi şimdiden Rusya’ya daha fazla yaptırım uygulamayı planlıyor. Altın, tüm bu kargaşanın ortasında güvenli liman olarak talep görmeye devam ediyor.

John Roque: Altın, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor

Altın seansın başında 1.915 dolara dokunduktan ve sekiz ayın en yüksek seviyelerinde işlem gördükten sonra 1.900 dolar civarında tutundu. Öte yandan, Bitcoin bir gecede yaklaşık 36.000 dolara düştü ve basın zamanında son 24 saatte %0,11 düşüşle 37.700 dolardan işlem görüyordu.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.