4 Analist Açıkladı: Bitcoin Madenci Kapitülasyonu mu Geliyor?

4 Analist Açıkladı: Bitcoin Madenci Kapitülasyonu mu Geliyor?

Bitcoin fiyatı, 19 Ocak’tan bu yana %16 değer kaybetti, satışlar 34,820 dolar dip seviyesinde destek buldu. Düşen fiyatlar yatırımcılar kadar madencileri de etkiliyor. Madenci kapitülasyonu, daha küçük madencilik operasyonlarının Bitcoin fiyatı düştüğünde ve madencilik ekipmanları teknolojik olarak eskidiğinde “bir köşeye çekildikleri” zamandır. Bu yazıda, 4 uzman kripto analistinin teknik yorumlarına ve madenci kapitülasyonu hakkında endişelere bakalım.

Dip fiyatlar doğrulandı mı?

Bitcoin, 19-22 Ocak arasında art arta 4 kanayıcı gün geçirdi. ATH seviyesi 69.000 dolardan %47 düzeltişmiş olsa da, analistler dipleri satın almak için acele etmemeyi tavsiye ediyor. Lider kripto geçen hafta yoğun bir şekilde düzeltilmesine rağmen, BTC vadeli işlemleri açık faizi yüksek kalmaya devam ediyor. Tarihsel eğilimler, Bitcoin OI nötr hale gelmedikçe veya negatife dönmedikçe, düzeltmeyi henüz bitirmediğini gösteriyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Teknik grafikte de BTC, 36.5 bin dolar seviyesinin altında günlük kapanış yaptı. Bu, 25 Temmuz 2021’den bu yana en düşük günlük kapanış. Twitter’dan “BTC Ninja”, Bitcoin’in 0,789 Fib seviyesi altında kapanış yaptığını paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in 33 bin dolara ve hatta daha da altına düşmesi bekleniyor.

#Bitcoin closed the daily at $36,456. Lowest daily close since July 25th, 2021. It closed below the .786, therefore, a higher probability that we might see the .886 at $33k. #BTC $BTC pic.twitter.com/IHBA7Bj2xw

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.