4 Analist Açıkladı: Bitcoin Burdan Ne Kadar Düşebilir?

4 Analist Açıkladı: Bitcoin Burdan Ne Kadar Düşebilir?

Bitcoin ne kadar düşebilir? Rusya-Ukrayan geriliminin ortasında olduğumuz şu günlerde bir çok kripto yatırımcının kafasındaki temel sorulardan biri bu. Bitcoin Salı günü son dönemdeki düşüşünü sürdürdü ve yatırımcılar altın ve ABD doları gibi geleneksel güvenli limanlara yöneldikçe %2’den fazla düşüşle 37.600 dolara kadar geriledi. Ayrıntılar Kriptoks.com’da.

Bitcoin ne kadar daha düşebilir?

Şu anda iki haftanın en düşük seviyesinde işlem gören kripto para birimi (BTC), Ukrayna ile Rusya arasındaki çatışmanın kızışmasıyla analistlerin 30.000 dolar seviyelerini tahminlerine dahil etmelerine yol açtı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğu Ukrayna’da bağımsızlıklarını ilan eden ayrılıkçı cumhuriyetleri tanıdığını ve asker gönderdiğini açıklamasının ertesi günü 36.372 dolara kadar düştü. Diğer kripto para birimleri de düşüş yaşadı, Ethereum %3 ve XRP %9 düştü. Kripto varlık yönetimi şirketi Blofin’den bir volatilite traderı olan Griffin Ardern, “Gergin bir durumda, yatırımcılar daha riskli hisse senetleri ve kriptolar yerine altın ve ham petrol gibi emtialara öncelik verecek” dedi. Bu arada, 22V Research’ten John Roque bir notta şunları söyledi:

Dünyanın en son girdabında, ABD/Rusya/Ukrayna’da, her sorunun cevabı olduğu iddia edilen varlık olan Bitcoin sessizce zayıfladı ve baş düşmanının (altın) performansının belirgin bir şekilde altında kalıyor.

Traderlar külçeyi tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderdikçe, Bitcoin’in Temmuz 2021’den bu yana görülmeyen bir seviye olan 30.000 doların altına düşebileceğini tahmin ediliyor. Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev bu noktayı yineledi. Trenchev şöyle diyor:

Bitcoin’in artan Ukrayna gerilimleri arasında 40.000 doları tutamaması, 30.000 doların tekrar oyunda olduğu anlamına geliyor. Jeopolitik, şimdilik hem geleneksel hem de kripto pazarlarının birincil itici gücü olarak enflasyonun yerini aldı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.