38 Yaşındaki Bitcoin ve Altcoin Zengini, Son Çöküşü Yorumladı!

38 Yaşındaki Bitcoin ve Altcoin Zengini, Son Çöküşü Yorumladı!

Elisa Spiess, on yıl önce yatırım yaptıktan sonra bir Bitcoin serveti kazandı. İşte bu yüzden şimdi para kazanmak için ideal zaman olduğunu düşünüyor. Genç girişimcinin paylaşımlarını, Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

“Bir Bitcoin misyoneri değilim”

Elisa Spiess, 2012’de Berlin’deki oda arkadaşı onu kripto para birimiyle tanıştırdığında Bitcoin (BTC)’ye yatırım yapmaya başladı. Spiess, o sırada kriptoda çok fazla kadın olmadığını fark etti ve kendi parasını Bitcoin’e yatırmak için bir inanç sıçraması yaptı.

Küresel kripto piyasası, bir dizi yıkıcı çöküşün ardından Kasım ayından bu yana 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin’in bu yıl Ocak ayında altı ayın en düşük seviyesine geriledi, diğer kriptolar ise Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle oldukça zor zamanlar yaşıyor.

Elisa Spiess ne kadar para kazandığını açıklamıyor, ancak ‘finansal kısıtlaması olmadığını’ belirtiyor. 2019’un ortalarında kadınları kriptolara nasıl yatırım yapacakları konusunda eğitmek için kendi şirketini açtı. “Kendimi hoş olmayan bir çağrışım olan bir kripto misyoneri olarak tanımlamam” diyen Elisa Spiess, şu açıklamayı yapıyor:

Benim için kripto bir oyun değiştiriciydi ve öyle olmaya da devam ediyor ve bu yüzden amacım kadınların bu sektöre başlamasına yardımcı olmak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.