3 Yönetici Cevapladı: Bitcoin’de Gelecek Aylarda Neler Olacak?

3 Yönetici Cevapladı: Bitcoin’de Gelecek Aylarda Neler Olacak?

Yayınlanan bir raporuna göre, küresel kripto kullanıcılarının sayısı geçen yıl yüzde 178 artarak yaklaşık 300 milyon kişiye ulaştı. Benimseme sinyalleri kısmen bu eğilimde rol oynadı. Morgan Stanley, zengin müşterilere Bitcoin (BTC) teklifleri sunarken, El Salvador, piyasa değerine göre en büyük kriptoyu resmi para birimi olarak ilan etti. NFT projelerin yeniden canlanması ve oyun oynama gibi blockchain entegrasyonu için yeni kullanım örnekleri, hepsi yeni yatırımcıların kripto ekosistemine yönelmesini sağladı.

Bitcoin ve kripto para sektörü kayıplara devam ediyor

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kısmen LUNA ve UST’nin çöküşü nedeniyle piyasa hissiyatı bu yıl düşüşe geçti. Ayrıca, Federal Rezerv’in enflasyonu yumuşatmak için yaptığı fiaz artışlarının ortasında, Bitcoin ve Ethereum riskli teknoloji hisselerine benzer şekilde işlem görüyor. Kripto destekçileri, Bitcoin’i enflasyondan ve makro etkilerden korunmak için güvenli bir sığınak olarak görse de Bitcoin bunu sağlayamadı. BTC ve ETH geçtiğimiz ay yaklaşık yüzde 30.37 ve yüzde 37.54 düştü. Altcoin’ler Solana ve Avalanche ise, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık yüzde 81,17 ve yüzde 80,75 düştü. Kripto para piyasalarına bakıldığında ise, geçen ay 600 milyar dolar kaybettiği görülüyor.

Son iki yıl içinde kripto paraya yönelen yatırımcılar, zaman zaman değişken performansına alışkın olmayabilir. Ancak bu, uzun süredir uzun süredir kriptoyla ilgilenen yatırımcılar için yeni bir şey değil. 2020’de Bitcoin, pandemi korkuları üzerine iki gün içinde değerinin yaklaşık yüzde 50’sini kaybederek 4.000 dolara indirdi. Ancak 13 ay sonra 64.000 dolara çıktı.

Fiyat hareketleri, sektörün uzun vadeli potansiyelini yansıtmıyor

Bir Web3 girişimi olan Atomic Form’un kurucu ortağı Garrette David, daha önce Iyaptığı bir açıklamada, ‘’Kriptodan beklediğiniz şey bu. Bazen 100 kat yükselirsiniz ve bazen mahvolursunuz” demişti. Yine de yöneticiler, benimsenmenin devam edeceğini tahmin ediyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, önümüzdeki on yıl içinde bir milyardan fazla insanın kripto para birimi kullanacağını söyledi. Armstrong, piyasanın büyümesini internetin ilk günleriyle karşılaştırarak şunları söyledi:

Tahminimce, 10 ila 20 yıl içinde, GSYİH’nın önemli bir kısmının kripto ekonomisinde gerçekleştiğini göreceğiz.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.