3 Uzman: Bitcoin’in Bu Diplere Kayması Sürpriz Olmamalı!

3 Uzman: Bitcoin’in Bu Diplere Kayması Sürpriz Olmamalı!

ABD dolarına sabitlenerek değerini korumak için algoritma kullanan bir stabilcoin olan TerraUSD (UST) kısa süre önce dolar kuru sabitini kaybetti ve bu da Luna’nın değerinin yüzde 99’undan fazlasını kaybetmesine neden oldu. Frankfurt Finans Yönetimi Okulu’ndaki Blockchain Merkezi başkanı Philipp Sandner, verdiği bir röportajda, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, UST ve Luna’nın çöküşüyle ​​birlikte “sürüklendiğini” söyledi. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz.

Ucuz para günleri sona erdi

Sandner, çöküşün, kripto sisteminde ortaya çıkan “neredeyse canavar yapılar” olarak adlandırdığı çok sayıda aşırı değerleme ve şişirilmiş token fiyatlarından kaynaklandığını söyledi. Ancak bitcoin ve kripto dünyası için sorunlara neden olan sadece UST değil. Kripto para birimleri ve blockchain’e odaklanan bir araştırma firması olan Emden Research’ten kripto analisti Timo Emden, yükselen faiz oranlarının da fiyatları etkilediğini söyledi ve ucuz para günleri sona erdi dedi. Emden yaptığı açıklamaya, son birkaç yılın rekor düşük faiz oranlarına atıfta bulunarak şöyle devam etti:

Yükselen faiz oranları, riskli varlık sınıfları için zehir olduğunu kanıtlıyor.

Kripto çöküşü daha yerleşik hisse senetlerinde bir satışın arkasından geldiğinden, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, teknoloji hisse senetleri ile de ilişkili görünüyor. Ancak Emden, bunun hala “fantastik ve umut verici” bir teknoloji olduğuna inanıyor. Emden açıklamalarına şöyle devam etti:

Bitcoin’e giden tüm kuğu şarkıları, benim görüşüme göre, çok erken. Ancak temel ve teknik bir bakış açısına göre, görünüm önemli ölçüde bulanıklaştı.. BTC’nin 20 bin dolara düşüşü çok fazla sürpriz olmamalı

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.