3 Ünlü Analist: Bitcoin İçin Sırada Bu Seviyeler Var!

Kripto piyasası tam toparlanıyor diyorduk ki, bugün lider kripto Bitcoin (BTC) öncülüğünde yönünü yine aşağıya çevirdi. Perşembe günü 45 bin dolar üstünü gören BTC, yazının yazıldığı sıralarda, son 24 saat içinde yaklaşık %4 kayıpla 40.700 dolar civarında işlem görüyordu. Yoksa, son günlerdeki yükseliş, ünlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in öngördüğü ‘ölü kedi sıçraması’ mıydı? Kriptoks.com okuyucuları için Türk kripto piyasasında popüler olan analistlerin görüşlerini derledik.

Analistlere göre Bitcoin için önemli seviyeler

Türk kripto para piyasasının tanınan siması, analist Enes Turan namı diğer Paradator, 2 Mart’ta Twitter hesabından, takipçilerine, Bitcoin’in haftalık bazda 45.400 dolar direncini kırması gerektiğini, aksi takdirde 37 bin dolara doğru geri çekileceğini paylaştı:

Bitcoin’de günlerdir 45.400 dolar direnci diyorum. Nokta atışı olarak gün içinde oradan dönmüş. 45.400 dolar direncinin haftalıkta kırılması gerekiyor yoksa 37.000’e doğru tekrardan iniş görebiliriz. Kritik günlerdeyiz.

Twitter’da Selcoin takma adını kullanan bir başka kripto analisti ise, bugün yaptığı bir paylaşımda Bitcoin için 40.500 dolar seviyesinin destek olduğunu ve şimdilik buradan bir kırılma beklemediğini söylüyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.