3 Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor

Bitcoin (BTC), ABD hisse senetlerinin kayıplarını azaltmasının ardından 3 Haziran’da taze yerel zirvelere tırmandı. S&P 500’ün geçen ay kaybettiği seviyelerin çoğunu geri almasıyla 2 Haziran seansı sırasında hisse senetleri arasındaki ruh hali daha sağlamdı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 2,7 yükseldi. Bu sırada, Fidelity Global Makro Direktörü Jurrien Timmer, kripto para yatırımcıları ve meraklıları tarafından yaygın olarak kullanılan ünlü stok-akış modeli hakkındaki görüşünü paylaştı. İşte detaylar…

Fidelity yöneticisi, ünlü Bitcoin modeline ilişkin görüşlerini paylaştı

Metrik, bir sonraki yüksek veya düşük değeri belirlemek için en yaygın kullanılan araçlardan biridir. Ancak Timmer’ın bu konuda kendi görüşü var. Uzman isim, hisse senedi ve benimseme verilerine yaklaşmanın daha iyi bir yolunu önerdi. Analistin mevcut S2F modeliyle ilgili ana sorunu, kıtlığın fiyatı tek başına yönlendirememesiydi. Kıtlık, bir varlığın benimsenmediği, kullanılmadığı veya başka bir kullanıma sahip olmadığı takdirde değerini artırmak için tek başına kullanılamaz.

Bu nedenle Timmer, cep telefonu benimseme eğrisini taklit eden bir S eğrisi modeli oluşturdu. Bu modelin, Bitcoin’in gelecekteki benimseme oranını ve genel ağ büyümesini belirleyeceğini öne sürdü. Timmer ayrıca, modelin Bitcoin’in meteorik büyümesine ilişkin doğru tahmininin, devasa kripto para birimi benimseme oranları nedeniyle doğru olabileceğini ve BTC’nin piyasa değerinin neredeyse 600 milyar dolara yükseldiği şu andan itibaren modelin çalışacağından şüphe duyduğunu da sözlerine ekledi.

Üç model, BTC için sıradaki seviyeleri gösteriyor

Timmer, fiyat artışı için daha muhafazakar bir yörünge oluşturmak için Bitcoin’in arz eğrisini hesaba katmayı önerdi. Sonuç, geriye dönük olarak BTC fiyat hareketini ham S2F tahminlerinden daha doğru bir şekilde yakalamıştı. Timmer, şu anda Bitcoin’de mevcut olan arz sınırlamalarını dikkate aldı ve bunları grafiğe ekledi. Uzmana göre arz projeksiyonu, Bitcoin’in tam büyüme ve benimsenme hızının belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.