3 Tarihi İndikatör: Bitcoin Bu Seviyelerde Çakılabilir!

3 Tarihi İndikatör: Bitcoin Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Popüler analist Ari Rudd’a göre, tarihsel olarak doğru teknik göstergelerin bir araya gelmesiyle Bitcoin (BTC), önümüzdeki aylarda 30.000 doların altına düşmeye hazır görünüyor. Bağımsız piyasa analisti, 14 Şubat’ta Bitcoin’in devam eden fiyat toparlanmasının (24 Ocak’ta 33.000 doların altından 14 Şubat’ta yaklaşık 42.000 dolara) neden güçlü ayakları olmayabileceğini açıklıyor. Aşırı ayı görünümüne sahip en az üç uzun vadeli teknik kurulum sunan Ari Rudd’un analizlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Bitcoin Logarithmic Fractal Growth (LFG) modeli

Analistin LFG’si, BTC’nin ‘her iki eksende logaritmik ölçeklerden’ oluşan fraktallarına dayanan bir Bitcoin fiyat tahmin modeli. Daha sonra, tarihsel fiyat hareketlerine dayanarak Bitcoin’in bir sonraki nereye gidebileceğini öngörüyor. Analist, LFG modelini aylık bir BTC grafiğine uyguluyor. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, LFG seviyeleri, önceki düşüş döngüleri sırasında traderlar için birikim/dağıtım bölgeleri oluşturmuştu. Bu nedenle analist, Bitcoin’in hala 2018 ve 2020 fiyat düşüşleri sırasında diplerle çakışan bir satın alma alanı olarak adlandırılan en düşük seviye aralığına düşmesi gerektiğini kaydediyor.

“Birikim aşamasına ulaşmamıza birkaç ay kaldı,” diyen Ari Rudd, satın alma fırsatları için mümkün olan en iyi senaryonun 24 bin–27 bin seviyeleri olacağını belirtiyor.

Ribbon (şerit) desteği

LFG modelinde olduğu gibi, hareketli ortalama şeritleri, Bitcoin’in 2018 ve 2020 de dahil olmak üzere ayı döngülerinin sonu ile üç aylık bir zaman diliminde doğru bir şekilde çakıştı. Ayrıntılı olarak, bu şeritler, traderların MA’larla ilgili fiyatlara bakarak temel direnç ve destek alanlarını belirlemelerini sağlayan bir dizi hareketli ortalamayı (MA) temsil ediyor. Analiste göre, Bitcoin’in yukarıdan aşağıya eğilimlerinin her biri, ‘şerit desteği’ yakınında tükendi.

Lider kripto para biriminin 69.000 dolarlık tepe noktasından başka bir fiyat düzeltmesinden geçmesiyle, analist, 33.000 dolar civarındaki güçlü sıçramasının bir boğa tuzağı olabileceğini düşünüyor. Çünkü fiyatın ‘üç aylık grafikte şerit desteğini yeniden test etmesi nedeniyle’ oluştuğunu öne sürüyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.