3 Seviyeyi Bilen Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

3 Seviyeyi Bilen Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir!

Bitcoin (BTC) Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala uzak olmasına rağmen, bazılarına göre varlık, özellikle borsa ile karşılaştırıldığında farklı bir güç gösteriyor. Daha önce Bitcoin fiyatında 10 bin dolar, 12 bin dolar ve 50 bin doları bilen Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaya yönelik son yorumlarını aktardı. Kriptoks.com olarak detayları paylaşıyoruz…

Mike McGlone: Bitcoin (BTC) “farklı bir güç” gösteriyor

Mike McGlone, daha önce, piyasaların, özellikle hisse senetleri açısından oldukça önemli bir düzeltme için çok geciktiğini vurgulamıştı, ancak yakın zamanda 4 Mart’ta Bitcoin’in “farklı bir güç gösterdiğini” belirtti. Ayrıca McGlone, Bitcoin’in 2021 zirvelerinden sonra deflasyonist baskılara maruz kalacağını belirterek “Dijital Altın”ın zafere hazır olduğunu söyledi. Nasdaq 100’dekileri kayıplarının 2002 yılına göre daha az olması nedeniyle Bitcoin’in küresel “dijital teminat” geliştiriyor olabileceğini de sözlerine ekledi.  Emtia stratejisti şunları söyledi:

Bitcoin 40.000 dolar veya Nasdaq 14.000? Dijital altın hakim hale geliyor – Bitcoin, 2021’deki aşırılıklarından sonra deflasyonist güçlerle karşı karşıya, ancak kripto farklı bir güç gösteriyor. 2002’de Nasdaq 100’ün sergilediğinin yarısından daha az kayıp sergilemesiyle, BTC küresel dijital teminat olma yolunda olgunlaşıyor olabilir.

McGlone, BTC’nin 30.000 doları kaybedeceğini düşünmüyor

24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Bitcoin değerinde kısa bir düşüş yaşansa da McGlone, bu durumun, olumsuz riskler olmasına rağmen düşüşün uzun vadeli yatırımcılar için “çok iyi bir satın alma fırsatı” sağladığını kaydetti. O zamandan beri, Bitcoin geçen haftanın sonunda 39.000 dolardan 35.000 doların altına düştü,  2 Mart’ta kısaca 45.000 dolara kadar tırmandı. Ancak yazım sırasında 40.000 doların altında kaldı. McGlone ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin’in 30.000 doların çok altına düşeceğini düşünmüyorum. 40.000 dolar civarında iyi bir direnç tutuyor. Bunun nihayetinde uzun vadeli traderlar için çok iyi bir satın alma fırsatı olacağını düşünüyorum. Tarihte belirleyici bir an olarak değerlendirilecek.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.