3 Kez Bilen Analist: Bu Seviye, Bitcoin İçin Yeni Dip Olabilir!

3 Kez Bilen Analist: Bu Seviye, Bitcoin İçin Yeni Dip Olabilir!

Bloomberg’deki üst düzey bir analist, bugünkü 20 bin dolarlık Bitcoin (BTC) fiyatını, dip olarak önceki 5 bin dolarlık değerle karşılaştırdı. İşte Mike McGlone’un Bitcoin’e yönelik beklentileri… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

20.000 dolar yeni dip seviye mi?

Bitcoin şu anda, coin’in değerinin 30 bin dolardan neredeyse 20 bin dolara düştüğünü gören keskin bir fiyat düşüşünden sonra ayıları yenmek için mücadele ediyor. BTC, 2017’deki 20 bin dolarlık önceki rekor seviyesinden sadece 100 dolar yukarıyı gördü. Fiyat o zamandan beri 22.143 dolara yükseldi. Fidelity’den Jurrien Timmer gibi bazıları Bitcoin’in değerinin düşük olduğunu düşünürken, Bloomberg’den Mike McGlone’un güçlü iddiaları şu anda kripto topluluğu içinde konuşuluyor. Bloomberg’de kıdemli bir analist ve stratejist olan Mike’a göre, Bitcoin için 20 bin dolarlık bir değerleme, birkaç yıl önceki 5 bin dolarlık değere benziyor. McGlone, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

20.000 dolar, belki de yeni 5.000 dolar. Fiyatın tipik olarak çok soğuk seviyelere yaklaşması nedeniyle; küresel Bitcoin benimsemeye karşı azalan arzın ilk günlerindeki durum geçerli olabilir.

Bitcoin benimsemesi ve azalan arz

McGlone’un bununla kastettiği, 20 bin dolarda BTC’nin bir dip oluşturmuş olabileceğidir. Bu, BTC önceki 20 bin dolarlık ATH’yi yeniden test etmeye çalıştığında, ancak düşmeden önce çarptığında gösterilmiş olabilir. Ayrıca BTC’nin önceki ATH seviyelerine düşmediği iddia edildi. Bu düşüş döngüsünün farklı olup olmayacağı henüz görülmedi. Birincisi, sürekli madencilik nedeniyle Bitcoin arzı azaldı. Her dört yılda bir, Bitcoin halving’i gerçekleşir. Madencilik ödüllerini her dört yılda bir ikiye böler. 2024’te yaklaşan halving, blok başına ödülü 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürecek.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.