3 Kez Bilen Analist: Bitcoin’in Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar!

3 Kez Bilen Analist: Bitcoin’in Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar!

Bitcoin (BTC), son bir hamleyle 30 bin dolar bölgesini geri kazandı. Günün %5’lik düşüşüne rağmen korunan bu seviye belirleyici olabilir. Analistler ise toparlanmanın doğası konusunda temkinli davranıyor ve birçoğu bunun bir “boğa tuzağı” olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) boğalarının bir çıkış için bu seviyeleri onaylaması gerekiyor

Bitcoin şu anda son 24 saatte %7 düşüşle 30 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor. Bu esnada, isabetli tahminleriyle bilinen Twitter analisti CryptoDonAlt, bir atılım için en az iki seviyenin daha onaylanması gerektiğini söyledi. BTC’nin geçen yıl rekor seviyeye ulaşmasından bu yana yarıdan fazla düştüğü göz önüne alındığında, duyarlılığın bir süre daha karamsar kalması beklenebilir.

BTC’nin 34.000 dolara geçmeden önce 31.800 doları onaylaması gerekiyor

Gün içinde bir tweet’te CryptoDonAlt, BTC’nin 31.800 doları doğrulayamadığını ve şu anda aynı bölgeyi “düşüş eğiliminde yeniden test ettiğini” söyledi. Bitcoin son zamanlarda 32.000 dolara ulaşmış olsa da, bu seviyeyi kısa sürede iade etti. Lider kripto şimdi, 31.800 doları geçtikten sonra kırılmadan önce bir sonraki direnç seviyesi olarak 34.000 dolar ile karşılaşacak. CryptoDonAlt’a göre ancak bu seviye geçilebilirse daha fazla yükseliş masada olabilir. Analist şöyle yazıyor:

En azından 34 bin dolar geri kazanılana ve yukarıda kapatılana kadar burada düşüş eğiliminde olmak zorunda. Yine de geri alırsak, tam olarak göndereceğim.

Bitcoin, geleneksel piyasalardaki ivmeyi takip ediyor

Geleneksel piyasaların son günlerdeki rallisi, BTC’nin son kazanımlarının büyük bir bölümünü körükledi. Örneğin, BTC’nin en yakın borsa karşılığı olan Nasdaq 100, Bitcoin’in trendini yansıtarak son beş günde %7 arttı. Bununla birlikte, Wall Street’in bugün büyük ölçüde yatay başlaması planlanıyorken, ABD hisse senedi vadeli işlemleri bu yükselişin hızının tükeniyor olabileceğini gösteriyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.