3 Kez Bilen Analist: Bitcoin Çöküyor! Bu Seviyelere Hazırlanın

3 Kez Bilen Analist: Bitcoin Çöküyor! Bu Seviyelere Hazırlanın

Tanınan bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin Kasım 2021 piyasa zirvesini yansıttığını ve başka bir önemli düzeltme için hazır olduğunu iddia ediyor.

Başarılı analist Bitcoin piyasa düzeltmesinin kapıda olduğunu söylüyor

İsabetli tahminleriyle bilinen DonAlt lakaplı kripto analistine göre, MicroStrategy’den Michael Saylor ve Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’dan yapılan önemli satın almalara rağmen boğalar piyasayı daha yükseğe taşıyamadı. Hatırlamak gerekirse, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, finans piyasaları henüz BTC destekli tahvillere yatırım yapmaya hazır olmadığı için firmasının son Bitcoin alımını finanse etmek için bir bankadan borç almak zorunda kaldığını söyledi. DonAlt’a göre kurumsalların ek satın alımları bir yöne, piyasada daha önce gözlemlenen bir eğilim tekrarlanıyor:

Bir sürü harika haberimiz var, bu yüzden bunun düşüş eğilimine neden olacağı varsayımına inanıyorum. İnsanlar heyecanlandı ve bu kırılmaları yaşadığımızda Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) alternatifler satın almaya başladı ve bu her seferinde böyle görünüyor. Saylor’un satın alması ve Do Kwon’un satın almasıyla ilgili harika haberlerin bir sonucu olarak, hisse senedinin fiyatı düştü.

DonAlt, 45.000 dolardan yükseliş yatırımcıları için önemli bir uyarı sinyali görüyor

Kripto uzmanına göre, başarısız olan atılım, BTC’nin 70.000 dolara yakın yükseldiği ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığı ve yalnızca birkaç aylık bir düşüşe başladığı Kasım ayında Bitcoin’in piyasa yapısına benziyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.