3 Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Diplere Kayıyor!

Kripto piyasası, Nisan ayında, esas olarak Bitcoin döngüsünde 11 Nisan’da gerçekleşen halving döneminden etkilenen büyük bir düzeltme yaşadı. Kısa süreli bir fiyat artışının ardından, piyasa yeniden düşüş trendine geçti. Önde gelen bazı analistler ise Bitcoin’deki bu durumu inceliyor; işte detaylar…

“Madenci Teslimiyeti” nedeniyle tasfiyeler sürüyor

Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatındaki düzeltme devam ediyor. Elde edilen verilere göre 120 milyon doların üzerinde bir tasfiye bir saat içinde gerçekleşti. Buna birçok faktör katkıda bulunurken, Coinglass’tan alınan verilere göre, bunun en önemli nedeni tasfiyelerin yüzde 95’ini oluşturan uzun tasfiyeler oldu. Bu durumun genellikle, bir halving döngüsünde madencilerin, madencilik maliyetinin yüksek olması nedeniyle madencilikten vazgeçtiğinde ortaya çıktığı biliniyor.

Madencilerin, madenciliği bırakması ise bu gibi tasfiyelerle sonuçlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in daha düşük seviyelere gitmesi muhtemel olduğundan daha fazla kapitülasyon bekleniyor. Analist Jesse Olson’a göre, geçmişteki Bitcoin döngüsü, RSI’nin 50’nin altına düşmesinin genellikle teslimiyete yol açtığını gösterdiğinden, bu bir sürpriz değil. Bitcoin’in RSI’si an itibariyle 36.72’de seyrediyor. Analistlere göre bu da ufukta daha fazla düşüşün olabileceği anlamına geliyor.

Analist: Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin dolara düşebilir

Son zamanlarda TheCryptoBasic, daha yüksek hash fiyatlarının zayıf madencileri nasıl etkilediğine ve onların fişten çekilmelerine neden olduğuna dair ayrıntılı bir analiz yayınladı. Bitcoin’in geçmişine bakıldığında, 36’ya düşen RSI, pek çok hoş olmayan olasılığın kapısını aralıyor. Bunlardan biri, Bitcoin fiyatının 30.000 dolara kadar düşebileceği şeklinde görünüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.