3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyelere Gidiyor!

Dün Bitcoin, Ethereum ve piyasa genelinin yüksek seviyelere ulaştığı yeşil bir gündü. Geçen haftaya göre BTC ve ETH’nin kazanımı sırasıyla %4,3 ve %12,51’e ulaştı, BTC 39.000 doları aşarken, Ethereum 2.800 dolara temas etti. Sıradaki seviyeler için 3 uzman kripto analistinin teknik analizlerini Kriptoks.com okuyucuları derledik.

Bitcoin ve Ethereum için geri dönüş onaylandı mı?

Popüler Twitter analistlerinden Michaël van de Poppe, kripto piyasasında geri dönüşün onaylanabilmesi için Bitcoin’in önceki 41.500 dolar destek seviyesini aşması gerektiğini söylüyor. BTC henüz önceki destek seviyesine ulaşmamış olmasına rağmen, Poppe kripto yatırımcılarının yalnızca hızlı kar elde etmek için short pozisyonu denemelerini tavsiye etti:

Bugünün iyi hareketi, geri dönüş hiç doğrulanmadı. Hâlâ direnişle savaşıyor ve 41,5 bin dolardan önceki desteğin hâlâ altında.

ETH için konsolidasyon sürüyor

Benzer şekilde, kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in RSI seviyelerinin geçen haftaki trend çizgisine uyduğunu söyledi. BTC’nin RSI’sinin önümüzdeki birkaç gün içinde 40.000 dolarlık direnç alanı ile nasıl bir korelasyon gösterdiğini görmenin ilginç olacağını da sözlerine ekledi:

BTC RSI, geçen hafta bahsedilen trend çizgisine saygı duyuyor. Bunun önümüzdeki günlerde 40.000 dolarlık direnç alanıyla nasıl ilişkili olduğunu görmek ilginç olacak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.