3 Analist Bitcoin İçin Rakamları Verdi: O Tarihe Kadar ATH Yok!

3 Analist Bitcoin İçin Rakamları Verdi: O Tarihe Kadar ATH Yok!

Tahminleriyle ün salmış 3 kripto para analisti, Bitcoin fiyat hareketini değerlendirdi. Uzmanlar, BTC fiyatının boğa koşusuna başlayacağı tarih gibi çeşitli tahminlerde bulundu. Gelin birlikte inceleyelim.

Peter Brandt: “Bitcoin boğaları yıllarca bekleyecek”

Ünlü kripto para trader’ı Peter Brandt, yakın zamanda bir Twitter paylaşımı yaptı. Tweet, Brandt’in BTC fiyatı hakkındaki tahminlerini içeriyordu. Buna göre ünlü trader, Bitcoin’in 2024 yılının başına kadar yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayacağını öne sürdü. Tanınmış bir grafikçinin aktardığına göre, Bitcoin’in o zamana kadar “büyük bir yükseliş trendine” girmesi mümkün.

Bununla birlikte Brandt, Bitcoin için kısa vadede de daha fazla düşüş öngörüyor. Buna göre trader, BTC’nin, haftalık grafiği 31 Mayıs’ın en yüksek seviyesinde kapatamazsa, düşeceğini tahmin ediyor. Bu gerçekleşirse, Bitcoin’in 12.700 dolara kadar düşeceğini söylüyor. Ancak trader, lider kripto para biriminin 20 bin dolar seviyesindeki desteğinin çok sağlam olduğunu da kabul ediyor. Buna göre, en kötü senaryonun gerçekleşmeme ihtimali de oldukça yüksek.

ABD doları bu yıl güç kazanacak

Bu arada Brandt, ABD dolar endeksinin (DXY) bu yıl daha da yükseleceğini öngörüyor. DXY’nin yükselmesi, ABD dolarının diğer varlıklara ve piyasalara karşı güç kazanması anlamına geliyor. Geçen ay, dolar diğer fiat para birimlerine karşı yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Aslında trader, endeksin 119 seviyesine kadar çıkacağını tahmin ediyor. Buna göre, dolar endeksinin 119 puana ulaşması, ABD dolarının 2002’nin şubat ayından beri en güçlü dönemine girdiğini gösterecek. Böyle güçlü bir değer kazanımı, Bitcoin gibi riskli varlıklar için düşüş anlamına geliyor. Bu nedenle, kripto para piyasasının daha da düşmesi mümkün.

Scott Minerd: “Bitcoin fiyatı 8.000 doları görebilir”

Guggenheim Partners’ın kurucu ve yönetici ortağı Scott Minerd, Bitcoin fiyatını değerlendiren bir diğer analist oldu. Şirketinin Global Baş Yatırım Sorumlusu görevini üstlenen Minerd, BTC fiyatının 8.000 dolara kadar düşmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Bitstamp borsasında 24.744 dolara kadar düştü. Bu, lider kripto para birimi için Aralık 2020’den bu yana en düşük seviye. Ayrıca, lider altcoin Ethereum’da benzer fiyat hareketleri sergiliyor. Buna göre ETH, bu sabah itibariyle 1.292 dolar gibi rekor bir düşük seviyeye ulaştı. Lider altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında işlem görüyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.