3 Analist: Bitcoin’de Bu Seviyelere Hareket Bekliyoruz!

3 Analist: Bitcoin’de Bu Seviyelere Hareket Bekliyoruz!

Bitcoin (BTC) için fiyat hareketi yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor ve ancak bir kez daha, küresel ekonominin durumu ve artan enflasyonla ilgili endişeler fiyatları etkiledi. Şimdi de Rusya-Ukrayna gerilimi dolayısıyla BTC, 42.000 doların yakınında geziniyor. Peki, analistler neler bekliyor? Kriptoks.com olarak 3 analistin görüşlerini aktarıyoruz…

Analistler, Bitcoin için bu seviyeleri bekliyor

Bitcoin fiyatıyla ilgili yükseliş ve düşüş senaryoları, iki olası BTC fiyat yörüngesini özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto traderı “Crypto_Ed_NL” tarafından sunuldu. Analist, mevcut durumla son grafiğini kontrol ettiğinde hiçbir şeyin değişmediğini belirtti. 40.000 dolara yönelik bir hareket beklediğini söylerken yükseliş için 48.000 dolara doğru bir sıçrama, düşüş için ise 40.000 doların altında bir kırılma olması gerektiğini söyledi.  

BTC’nin ilerlemesi için son bir yükseliş perspektifi, olası bir Bitcoin fiyat yörüngesini özetleyen yukarıdaki grafiği yayınlayan kripto analisti “IamCryptoWolf” tarafından sunuldu. Baş ve omuz paternine dikkat çeken analist, “Herkes 46.000 dolara bakıyor. Ya 50.000 dolar –> 46 bin dolar –> 60 bin dolar olursa,” ifadelerini kullandı.

Delphi Digital, destek ve direnç seviyelerini aktardı

BTC için fiyat hareketi günlük, haftalık ve aylık direncin birleşmesine doğru ilerlerken, Delphi Digital analistleri “her türden piyasa katılımcısının buna potansiyel bir fiyat tavanı olarak bakacağını” ve bunun “beklenecek mantıklı bir yer” olduğunu öne sürüyorlar. Bu seviyelerin, işlem yapmadan önce beklemek için mantıklı bir yer olduğu belirtiliyor.

Kilit alanlara gelince, Delphi Digital, BTC için 40.000 ila 41.000 dolar aralığında önemli miktarda desteğin altını çizdi. Bir sonraki destek seviyesi ise 38.500 dolarda. BTC için daha yüksek bir hareket olasılığı söz konusu olduğunda, Delphi Digital bölgeyi 46.000 dolardan 48.000 dolara kadar ağır bir direnç alanı olarak listeledi. Ayrıca 50.000 dolara doğru bir sıkışma görülebileceğini belirtti.  Delphi Digital ayrıca son birkaç hafta içinde kurumsal akışlardaki son artışın altını çizdi. Binance Coin (BNB) ve BNB tabanlı ürünler ve SOL gibi alternatif isimlerin desteklenmeye başladığını belirtti.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.