20’nin Üzerinde Tahmini Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

20’nin Üzerinde Tahmini Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

CNBC’den Jim Cramer, kıdemli teknisyen Tom DeMark’ın analizine dayanarak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, grafiklerin dünyanın en büyük iki kripto para birimindeki, yani Bitcoin ve Ethereum’daki satışın yakında yoluna girebileceğini gösterdiğini söylüyor.

Jim Cramer, Bitcoin ve altcoin’lerin fiyatı için TD indikatörüne başvurdu

“Mad Money” sunucusu, “Tom DeMark tarafından yorumlandığı şekliyle grafikler, hem Bitcoin hem de Ethereum’un bu hafta aşağı yönlü trendin tükenebileceğini gösteriyor. Bugün olmasa bile, göstergeyi ciddiye almanız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Bir miktar BTC ve ETH’si olduğu bilinen Cramer, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bana göre bu, satmak için çok geç olabileceğini ve satın almayı düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Ben öyle yapacağımı biliyorum, özellikle de son bir düşüşümüz olursa.

Coin Metrics’e göre Bitcoin Pazartesi günü Temmuz ayından bu yana en düşük noktasına ulaştı. Bununla birlikte, Bitcoin işlem günü boyunca rotayı tersine çevirdi ve sonuçta yaklaşık 36.000 dolara yükseldi. Kripto para birimi, sonbaharda ulaşılan yaklaşık 69.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzakta. ETH ise rekor seviyesinden yaklaşık yüzde 50 kadar düştü.

Cramer, Bitcoin’in son haftalardaki dik düşüşün kripto para biriminde yapısal hasara neden olma riski olsa da, DeMark’ın bunun olmayacağına bahse girdiğini söyledi – tıpkı Bitcoin’in Nisan-Haziran 2021 arasındaki kabaca yüzde 56 düşüş yaşamasının yeni zirveler belirlemesini engellemediği gibi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.