2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin fiyatı 44 bin dolar civarında işlem görürken, analistler yıl içinde ulaşabileceği seviyeleri tartışıyor. Ani bir yükseliş sonrası arz şoku gelebilir mi? Yükselişte hangi seviyeler kritik? Analistlerin Bitcoin fiyat beklentilerini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin’de (BTC) %200’lük ralli mümkün mü?

Popüler Youtube kanalı InvestAnswers sunucusu, Bitcoin’in (BTC) değerinin dört katına çıkabileceği bir senaryo ortaya koydu. Analist, 409.000 abonesine, artık satmaya istekli olmasalar bile, birçok kişinin Bitcoin’i esneklik için borsalarda tuttuğunu söylüyor. Analiste göre satın alma baskısındaki ani bir artışı ve arz şokunu tetikleyebilir, bu da Bitcoin’in değerinin fırlamasına neden olabilir:

Bir veya iki hafta içinde 100.000 ile 200.000 arasında Bitcoin almaya çalışan birinin büyük bir makro rahatsızlığı yaratması gerekir. Nispeten kısa bir süre içinde bu, piyasa 3 katına çıkaracak. Tek gereken bu, çünkü birçok kişinin borsalarda kripto parası var ama satmak istemiyor…Benim gibi birçok insan satmamakta kararlı. Sonuç olarak, borsalarda satışa sunulan önlem büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Ancak, herkesin bir fiyatı vardır ve ne kadar yükselirsek, o kadar çok satıcı olur ve piyasa düzleşir. Ama biri iki haftadan daha kısa bir sürede 100.000 ila 200.000 dolar kazanmaya çalışırsa, bir sorunumuz olacak. Bu mümkün çünkü bir gecede 3 kez yaşıyoruz.

Bitcoin fiyatı 46.930 direncine hazırlanıyor

Bitcoin (BTC) birkaç ay süren bir gerilemeden kurtulurken, iyimser argümanları tartışan analistlerde var. Twitter’dan Cred’e göre Bitcoin, şu anda 46.930 dolar aralığının orta noktası civarında ağır dirençle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor:

Grafiklerden görebileceğiniz gibi, bu aylık ve haftalık seviyede 44.000 ila 47.000 dolar arasında bir direnç yığını var ve bunun üzerinde yığılmış bu arsız yüksek zaman dilimli hareketli ortalamalar da var, belki de bu nihai geri dönüş hedeflerinden önce bir fitille tanışmak için.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.