2 Tarih Verildi: Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman?

Bitcoin 20,000 dolar psikolojik seviyesinin altında bir haftadır devam eden yatay hareketini sonlandırdı. Lider kripto para birimi, 9 Eylül’de yükselmeye başladı ve 21,000 doların üzerine çıktı. BTC, yazının yazıldığı sırada 21,066 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte %9,13 değer kazandı. Bu arada 2 analist, lider kriptonun uzun vadeli fiyat grafiklerini değerlendirdi. Buna göre, BTC boğa piyasasının başlayacağını düşündükleri 2 farklı tarih paylaştılar.

“Bitcoin dibi gördü, yükseliş yakın”

K2ripto hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin boğa piyasası için beklentilerini paylaştı. Ona göre, BTC fiyat dibini çoktan gördük. Morehead, Haziran ayındaki düşük fiyatların dip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, BTC’nin bir ayı döngüsü için süreyi aştığını açıklıyor. Yani ünlü CEO’ya göre artık boğa piyasasına geçiş için hazırız. Peki ne zaman? Morehead şunları söyledi:

“Bunu 10 yıldır yapıyoruz ve üç büyük ayı piyasası döngüsünden geçtik. Bunlar, ortalama olarak 220 gün sürdüler. Temelde Bitcoin fiyatında şu anda gördüğümüz şey bu. Bana sorarsanız, Haziran’da en düşük seviyeye ulaştık. Şimdi bir sonraki boğa piyasasına geçmemiz gerekiyor. Bu geçişin sorumlu olması ve biraz zaman alması son derece olası. Ama bir rallinin bir sonraki ayağına geçeceğimizi düşünüyorum.”

Bitcoin için yıl sonu ve beş yıllık fiyat hedefini açıklaması istenen Pantera Capital CEO’su, amiral gemisi kripto varlığının “bir süre için” yıllık ortalama %150 büyüme oranını koruyacağını söylüyor. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, tarihi boyunca yıllık olarak ortalama 2.5x değer kazandı. Morehead’e göre lider kripto para birimi, bu temposunu koruyacak.

“Altcoin’ler, BTC ve ETH’den daha iyi performans gösterecek”

Morehead, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto varlıklarının piyasa değeri açısından daha iyi performans gösterdiğini söylüyor. Ona göre kripto pazarı gelişti ve BTC artık her şey demek değil. BTC ve Ether’in pazarın neredeyse %100’ünü oluşturduğu dönemlerin sonuna geldik. Uzmana göre, artık lider 2 varlık dışında da çok önemli projeler var. Ayrıca, yeni boğa sezonunda bu projeler çok daha fazla getiri elde edecek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.