2 Popüler Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu! Neler Oluyor?

2 Popüler Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu! Neler Oluyor?

Hindistan’daki en büyük iki Bitcoin ve altcoin borsası para çekme işlemlerini devre dışı bıraktı. Yatırımcılar, bu durumdan mutlu değil. İşte detaylar…

İki Bitcoin borsası işlemleri askıya aldı

Hindistan’daki en büyük ve en popüler iki kripto borsası hakkında çok sayıda spekülasyon var. Görünüşe göre müşterilerin para çekmesini engellediler. Birçoğu, bu eylemin nedenlerinin mantıklı olmadığını düşünmekte. CoinDCX ve Coinswitch Kuber isimli borsalar, başka kripto platformlarının da aynı şeyi yaptığı bir zamanda bu adımı attı. Bu durum, işlemleri durdurma kararının nedenine dair spekülasyonları körükledi. Ancak, iki borsa endişeleri yatıştırmak ve söylentileri kontrol altına almak için harekete geçti. CoinDCX, müşterileri söz konusu eylem hakkında daha önce yayınlanan daha ayrıntılı bir duyuru paylaştı. Duyuruda, aşağıdaki ifadeler yer aldı:

KYC’yi güçlendirmek.

Duyuru, borsayanın KYC (müşteri tanıma) protokollerini güçlendirmesi için işlemleri askıya aldığını gösteriyor. Ayrıca platformun müşteriler için daha güvenli hale gelmesine yönelik işlemlere yer açmak için para çekme işlemlerini devre dışı bırakma kararının verildiğini detaylandırıyor. Ancak bu açıklama kripto endüstrisindeki pek çok insanı tatmin edecek gibi görünmüyor. Bir kullanıcının Reddit gönderisi, müşteriler tarafından devre dışı bırakılan para çekme işlemleri hakkında sorgulandığında borsadan gelen bazı yanıtları detaylandırıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.