2 Dev Bitcoin Balinası Uyandı: Fonlar Harekete Geçti!

2 Dev Bitcoin Balinası Uyandı: Fonlar Harekete Geçti!

Balina izleme platformu Whale Alert’in bildirdiğine göre, 9,8 yıl sonra 500 Bitcoin (22,1 milyon dolar) içeren bir Bitcoin cüzdanı etkinleştirildi. Buna ilaveten Luna Vakfı’nın 50tv4q ile biten başka bir isimsiz adrese 1,1 milyar dolar değerinde BTC gönderdiği bildiriliyor.

Uyuyan Bitcoin balinası yaklaşık 10 yıl sonra uyandı

Popüler kripto gözlemcisi Whale Alert tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, 9,8 yıl sonra 500 BTC içeren bir Bitcoin cüzdanı etkinleştirildi. Birçok kullanıcı, cüzdanın sahibi olan kişinin onu hayata döndürmek için neden bu kadar uzun süre beklediği konusunda spekülasyon yapmaya başladı. İçlerinden biri, sadece hazzı ertelemek istediklerini öne sürdü. Diğerleri, birisinin sonunda servetin kilidini açmayı mümkün kılan sabit sürücüyü veya özel anahtarı nihayet keşfettiğine inanıyor.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, birkaç başka eski kripto para cüzdanı, yıllarca hareketsiz kaldıktan sonra bu ayın başlarında hayata geçti. 7 Mart’ta, sekiz yıldan fazla bir süredir ilk kez 407 BTC (18,1 milyon dolar) içeren bir Bitcoin cüzdanı etkinleştirildi.

Eski cüzdanlar nispeten sık olarak kış uykusundan çıkar, ancak Satoshi Nakamoto günlerine kadar uzanan adresler, Bitcoin’in yaratıcısının kendisi tarafından etkinleştirilme şansları olabileceğinden, genellikle daha fazla kamu ilgisini çekiyor. Yine de, muhtemelen asla geri gelmeyecek çok sayıda kripto para var. Chainalysis tarafından hazırlanan bir rapora göre, kabaca 3,79 milyon kripto paranın sonsuza kadar kaybolması gerekiyor.

Luna Vakfı, başka bir anonim adrese 1,1 milyar dolarlık BTC yatırdı

Luna Vakfı’nın 50tv4q ile biten başka bir isimsiz adrese 1,1 milyar dolar değerinde Bitcoin gönderdiği bildiriliyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.