2 Analist, Haftaya Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Verdi!

2 Analist, Haftaya Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Verdi!

Yatay fiyat hareketlerinden görüldüğü gibi Bitcoin (BTC) son iki aydır konsolide oluyor. 2 uzman analist, bu eğilimin yukarı yönlü ivme kazanması için ihtiyaç duyduğu katalizörleri paylaştı.

Uzmanlar, Bitcoin (BTC)’in geri dönmesi için katalizörleri açıkladı

On-chain analisti Will Clemente, piyasa potansiyeli anlamına gelebilecek bazı kritik seviyeleri belirledi. Deneyimli analisti, bu haftaki Blockware Solutions Intelligence haber bülteninde Bitcoin on-chain gelişmeleri ve türev piyasası eylemini ele aldı. Bitcoin arzının yaklaşık %20’sinin fiyat aralığında değiştiğine dikkat çekerek, spot piyasa primlerinin sabit kaldığını söyledi. Analiste göre spot Bitcoin ile üç aylık vadeli işlem sözleşmeleri olarak bilinen üç aylık vadeli işlem sözleşmeleri arasındaki fiyat farkının daralması “canlılık eksikliğinin” bir işareti olabilir. Clement, Bitcoin’in harekete geçmesi için kurumsal desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyor:

“Risksiz” getiri indikatörü gibi davranan metrik, yeniden kaynama noktasına ulaşmak için Apple veya Amazon’un Bitcoin alımını duyurması gibi mega bir katalizöre ihtiyaç duyan pazara işaret ediyor.

Öte yandan, analiste göre piyasa, dış güçlerin yardımı olmadan toparlanabilir. On-chain tedarik dinamikleri açısından, Bitcoin değişim bakiyelerindeki azalma, likit olmayan arzda bir artışa neden oldu. Clemente’e göre, satmaya daha az meyilli olan uzun vadeli sahipleri (LTH) cüzdanları döviz çekiyor. Her halükarda, pozitif kısa vadeli yatırımcıların gerçekleşen fiyatının restorasyonu, piyasayı tamamen inkar edilemez bir şekilde iyimser bölgeye geri döndürecek. Clemente, “nihayetinde, ivmeyi yeniden kazanmak için BTC’nin geri alması gereken seviye olarak hala kısa vadeli sahibinin gerçekleşen fiyatına (veya maliyet bazına) bakıyorum” diyor. Bu seviye önceden 53.000 dolarken, şu anda 46.000 dolar bölgesinin yukarı yönlü ivmeyi tetikleyeceği düşünülüyor. Bir diğer uzman kripto analisti Erhan Ünal, altcoin piyasasının güçlü hareketleri için öncelikle Bitcoin’in baskın hale gelmesi gerektiğini söylüyor.

Önce Bitcoin’in agresif olması gerekiyor

Altcoin piyasasının nabzını tutmak için Bitcoin dominasyonu (BTC.D) önemli. 2021 rallisi, lider kripto para biriminin piyasa hakimiyetini %70’e ulaştırdığı ve ardından altcoin piyasasının muazzam koşuyla gerçekleşti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.