2 Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerde Olacakları Sırasıyla Anlattı!

2 Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerde Olacakları Sırasıyla Anlattı!

Bitcoin, ani düşüşün ardından 40 bin dolar direncini geçme ihtimalini boğaların elinden alıyor. Çarşamba günü Wall Street’in açılmasıyla borsalarda görülen ve PayPal, Netflix, Tesla gibi hisselerin ciddi değer kaybettiği sert düşüş görüldü. Piyasa dışı gelişmelerin kripto paralara etkisi nasıl olabilir? 2 uzman kripto para analistinin piyasa yorumlarını Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

“Bitcoin bir daha 30 bin doları göremeyebilir”

Justin Bennett, Bitcoin’i 30.000 dolardan almayı umut eden indirim avcılarının büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğrayacağını düşünüyor. Yakın tarihli tweet’lerinde, yatırımcıların BTC’yi bir daha bu kadar ucuza alabileceğinden şüpheli olduğunu söyledi.

Analist, USD’yi diğer fiat para birimlerinden oluşan bir sepetle karşılaştıran dolar endeksinin (DXY) kripto piyasalarında büyük bir rol oynadığını söylüyor. Genellikle, güçlenen bir DXY birçok kripto para biriminde zayıflığı işaret edebilirken, mücadele eden bir DXY genellikle daha yüksek fiyatlar önerir. Bennett’e göre, kripto yatırımcıları, piyasada yeni bir boğa koşusuna başlamak için DXY’de meydana gelen trend değişimini yakından takip etmek isteyebilirler:

DXY hala düşüyor. Muhtemelen sırada 95.50 dolar var. Trendi tersine çevirmek için 94.60’ın altında bir kapanış gerekiyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.