2 Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde!

Birkaç gün süren olumlu hareketler Bitcoin (BTC) fiyatını 44.000 doların üzerine çıkarmaya yardımcı oldu. Bu sırada Ethereum (ETH) boğaları 3.100 dolardan kontrolü ele geçirdi. Dolayısıyla kripto para ekosistemindeki moral yükseldi. Minneapolis Federal Rezerv Başkanı Neel Kashkari’ye göre, BTC’nin yükselen fiyatı, 2022 boyunca yedi zam görebilecek artan enflasyon ve yükselen faiz oranlarının ortasında geliyor. Peki, sırada hangi seviyeler var? İşte iki analistin beklentisi…

Bitcoin fiyatının 44.000 doları desteğe çevirmesi gerekiyor

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere haftalarca süren yüksek volatilitenin ardından, kripto piyasası yükselişte ve Bitcoin 3 Mart’tan bu yana ilk kez 44.000 doları kırdığı için geçen hafta istikrarlı kazançlar gösteriyor. Ethereum ve Solana sabah saatlerinde en büyük hareket edenler arasındaydı ve her biri çift haneli kazançlar gösterirken, pazar lideri Bitcoin neredeyse yüzde 10 arttı.

Haftalık grafiğe bakıldığında, son birkaç ayda gelişen oluşumu özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan piyasa analisti Rekt Capital’e göre “Bitcoin haftalık yükselen üçgenden çıkıyor”. Hızlı yükseliş nedeniyle birçok kişinin boğa piyasası koşullarının geri döndüğünü ilan etmesine rağmen, Rekt Capital “BTC’nin bu kopuşu onaylaması için”, yükselen üçgen zirvesini desteğe çevirmesi gerektiği konusunda uyardı (örneğin, bir haftalık bir kapanışla). Rekt Capital, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu yükselen üçgen zirvesinin ötesindeki ters fitiller daha önce de görüldü (turuncu daireler).

BTC’nin karşı karşıya kaldığı direnç önemli

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.07 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 41.8. BTC’nin şu anda karşı karşıya olduğu direncin önemine, 44.000 dolardan 46.000 dolara kadar olan bölgeyi vurgulayan aşağıdaki grafikle değinildi. Grafik, kripto para birimi traderı olan Sheldon the Sniper tarafından paylaşıldı. Trader, grafiğin yanı sıra aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.