2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC), eski desteği 40 bin dolar bölgesini test etmek üzere 33 bin dolar dip seviyesinden yukarı yönlü tepki aldı. Lider kripto para birimi haftalık kazanımını %5’in üzerinde tutuyor ve analistlere göre yükseliş zorlu geçecek. Bu yazıda, popüler kripto analistleri Jason Pizzino ve Nicholas Merten’in BTC fiyat tahminlerine göz atalım. Kriptoks.com olarak analistlerin paylaşımlarını aktarıyoruz…

Bitcoin’in dominansı son iki ayın zirvesinde

Yakın tarihli analizlerinde Jason Pizzino, Bitcoin 90 günün en düşük seviyesi 32.990 dolardan yukarı yönlü tepki alırken, lider kripto para birimi için ileride çok fazla direnç gördüğünü söyledi:

36.000 dolar bizim ana seviyemiz. Balinaların çoğunun bu seviyeler arasında işlem yaptığı görülüyor: 36.000 ve şu anda 38.000 dolar, reddediliyor. Yani 38.000 doların üzerine çıkarsak veya buradaki zirve 39.000 dolar civarındaysa, yukarıda çok fazla direnç var. Hemen hemen her bin dolarda, bir tür destek ve direnç olacak.

Bitcoin boğa beklentileri

Pizzino, 40 bin dolar direnci aşılsa bile devamının zorlayıcı olacağını düşünüyor:

10 Ocak’ta gerçekleşen dip seviyeyi görebilirsiniz, yani temelde sadece bu dönüm noktası için, bu seviyeye yaklaşık 40.000 dolara geldi. 42.000 doların ardından sırada 44.000 dolar var. Dolayısıyla bu diplerden çıkmak zor bir maç olacak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.