2 Analist, Bitcoin’in Hafta İçinde Göreceği Seviyeleri Verdi!

2 Analist, Bitcoin’in Hafta İçinde Göreceği Seviyeleri Verdi!

Bitcoin fiyatı, 28 Mart’taki 48.238 dolar seviyesine ulaştığından bu yana yaklaşık yüzde 12 oranında düştü. Şu anda, destek ile direnç seviyeleri arasında gidip geliyor. 2 Popüler kripto para analisti, Bitcoin fiyat grafiğini inceledi ve yükseliş beklentilerini dile getirdi. Kriptoks.com olarak, analist görüşlerini aktarıyoruz.

Bitcoin fiyatında ralli beklentisi

Kripto para analisti Akash Girimath, Bitcoin grafiğindeki 50 günlük ve 100 günlük Basit Hareketli Ortalamalar (SMA’lar) nedeniyle, yükseliş beklentisinde olduğunu söyledi. Analiste göre, BTC’nin, yapacağı bir ralli ile fiyatını 44.580 dolar seviyelerine çıkarması muhtemel. Analist sözlerine şunları ekledi:

Bu engeli hızla temizlemek, boğaların 200 günlük SMA’yı 48.248 dolardan aşarak güçlerini test etmeleri için yolu açacaktır. Satın alma baskısı bu önemli engelin üstesinden gelmek için yeterince güçlüyse, Bitcoin fiyatının, 50.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesi için iyi bir şansı var. Böyle bir gelişme, 52.000 dolarlık tavanı etiketleyerek daha fazla kazanç için yolu da açacaktır.

Analiste göre, beklediği yaklaşık yüzde 21’lik yükseliş gerçekleşirse, bu seviye, rallinin sona erdiği yer olacak. Ayrıca analist, aşağı yönlü bir kırılmanın ise, Bitcoin fiyatını 34.753 dolar seviyelerine kadar düşürebileceğini söyledi ve sözleri şöyle devam etti:

Bitcoin fiyatının temelleri oldukça iyimser bir görünüm sergilerken, teknikler bunu takip etmiyor. Bu nedenle, 40.490 doların altındaki günlük bir mum çubuğu, Bitcoin fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacak ve 34.752 dolara daha fazla iniş yolunu açacaktır.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.