10’dan Fazla Bilen 2 Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

10’dan Fazla Bilen 2 Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Daha önce Bitcoin (BTC) fiyatında çeşitli seviyeleri doğru bir şekilde tahmin etmeleriyle gündeme gelen iki analist, mevcut duruma yönelik analizlerini paylaştı. Bu sırada Bitcoin, 21.000 dolar civarından el değiştiriyor. İşte detaylar…

Smart Contracter: Bitcoin ve Ethereum kritik ana çok yakın

Kriptoks.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 2018 ayı piyasası sırasında doğru bir şekilde dip seviyeyi bilen kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bu döngünün en düşük seviyelerini kaydetmeye yakın olduğunu söylüyor. Analist Smart Contracter, 208.000 Twitter takipçisine hem BTC hem de ETH’nin bir kapitülasyon aşamasından geçtiğini belirtiyor. Şu anda piyasa ikisinin de güçlü destek sunduğunu söylediği bir fiyat alanında işlem yaptığını söyledi ve aşağıdaki ifadeleri ekledi:

BTC ve ETH, haftalık 200 haftalık hareketli ortalamalarında. Dip bence çok, çok yakın, belki daha düşük zaman dilimlerinde yeni düşükler görülür. Ama bence birikim yapmaya başlamak için nokta burası. Bu, katıksız bir kapitülasyon.

Smart Contracter’a göre, 200 haftalık hareketli ortalama, son sekiz yılda Bitcoin için ayı piyasası diplerini işaret etti. Analiste göre BTC, 2014 yılına kadar uzanan 200 haftalık hareketli ortalamada 4 kat dip yaptı. Analist, “Bunun oldukça güçlü bir seviye olduğunu varsaymak muhtemelen güvenlidir,” ifadelerini kullanıyor. “Elbette bunun altına girebiliriz ama haftanın bitmesine daha altı gün var,” diye ekliyor.

Bitcoin düşüşe dayanabilecek mi?

Smart Contracter ayrıca, kripto paraların bu döngüde zaten trilyonlarca doları piyasa değeri olarak yok ettiğine dikkat çekiyor. Bitcoin’in 2014 ve 2018 ayı piyasalarında meydana gelen yüzde 80’lik bir düşüşe daha dayanacağına inanmadığını söylüyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.