10 Analist: Bitcoin Fiyatı Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!

10 Analist: Bitcoin Fiyatı Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!

Bitcoin fiyatı, 10 Kasım 2021’de, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 68.789 dolara ulaştı. O zamandan beri, Bitcoin’in oynaklığı dikkat çekiciydi ve Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin yüksek düzeyde şüphe ve belirsizlik göstermesiyle piyasa reaktif ve istikrarsız görünüyor. Peki, Bitcoin’in 2022 sonundaki değeri ne olacak? Mevcut piyasa ortamının ışığında, piyasanın en iyi 10 analistinin tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Ünlü analistlerin Bitcoin fiyatı tahminleri

Bloomberg analistleri (Boğa)

​​Bloomberg tarafından 6 Şubat 2022’de yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in yıla büyük bir düzeltme ile başlamasına rağmen daha fazla fiyat artışına hazır olduğunu gösteriyor. Bloomberg Intelligence’ın Crypto Outlook raporuna göre, hareketli talep ve arz istatistikleri Bitcoin’in potansiyel fiyat artışı üzerinde etkili olacak. Analistlerin tahminleri şu yönde:

Bir sonraki anahtar Bitcoin eşiği, 100.000 dolar olabilir. Bitcoin’in bir tavandan ziyade bir taban oluşturması daha olası. Bu da 30.000-60.000 dolara alışmış traderların hayal kırıklığına uğrayabileceği anlamına geliyor.

Analistler, ekonomi kurallarına göre, talebi artan ve arzı kısalan bir piyasanın zamanla yükseleceğini hatırlatıyor ve 30.000 dolar civarında bir dip ve 60.000 dolar seviyelerinde direnç olarak Bitcoin’in tekrar yükselebileceğini öne sürüyor.

Invesco (Ayı)

Bloomberg’in aksine, yatırım devi Invesco, Bitcoin balonunun 2022’de patlayacağını ve yatırımcıların ilgisinin azaldığını öne sürerek 30.000 doların altında işlem göreceğini tahmin ediyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.